مطالب مرتبط

عکس قشنگ

عکس قشنگ

موقعی که حجله شهادت ابوالقاسم را زده بودیم دیدم فردی به عکس او خیره شده بود برایم ناآشنا آمد رفتم نزدیکش و سوال کردم آیا شما برادرم را می شناختی؟ گفت: بله ابوالقاسم به عکاسی من آمده بود (عکاسی همایون ) و به من گفت یک عکس قشنگ از او بگیرم زیرا این آخرین عکس من می باشد ...

عکس قشنگ 

غواص شهید گردان 410 ابوالقاسم جعفری متولد ۱۳۴۸ دانش آموز سال دوم ریاضی فیزیک مدرسه باهنر شهر زاهدان بود .در دوران دبیرستان به عضویت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در آمد و همزمان در بسیج زاهدان حضور فعال داشت نمازش هیچوقت ترک نمی شد و به دعای ندبه و کمیل توجه ویژه ای داشت.

او خیلی دوست داشت به جبهه برود ولی از آنجاییکه دو برادر دیگرم در میدانهای نبرد بودند پدرم به او اجازه نمی داد. یادم می آید ابوالقاسم خیلی برای رفتن اصرار و پافشاری داشت ولی پدرم همچنان رضایت نمی داد تا اینکه یکروز ابوالقاسم به پدرم گفت : امسال جنگ تمام شود و می ترسم زنده بمانم پدرم با این حرف ابوالقاسم که دگرگون شده بود به او اجازه رفتن به جبهه را می دهد.

نخستین بار در عملیات والفجر ۸ شرکت کرد و مجروح شد و پس از مدتی بار دیگر عازم مناطق نبرد شدو در عملیات کربلای یک به عنوان پیک گردان انتخاب شد.

 پس از آزادسازی مهران و اتمام عملیات به زاهدان بر گشت و مشغول تحصیل شد . ولی از انجاییکه ابوالقاسم عاشق جهاد بود و آرام و قرار نداشت برای بار سوم عازم میادین نبرد شد وسرانجام در سال 1365 در عملیات کربلای ۵ در منطقه عملیاتی شلمچه به فیض شهادت نایل آمد.

آقای جعفری خاطره ای از ابوالقاسم برایمان تعریف کرد: موقعی که حجله شهادت ابوالقاسم را زده بودیم دیدم فردی به عکس ابولقاسم خیره شده بود برایم ناآشنا آمد رفتم نزدیکش و سوال کردم آیا شما برادرم را می شناختی؟ گفت: بله ابوالقاسم به عکاسی من آمده بود (عکاسی همایون ) و به من گفت یک عکس قشنگ از او بگیرم زیرا این آخرین عکس من می باشد.انگار به الهام شده بود که دیگر بر نمی گردد.

برادر شهیدان ادامه داد :خبر شهادت برادرانمان را تعاون سپاه به ما داد و ابتدا احمد شهید شده بود ۶ سال بعد خبر شهادت ابوالقاسم را به ما دادند و جالب اینکه زمان شهادتشان هردو ۱۹ سال داشتند.

لازم به ذکر است که از این خانواده رشید و جان برکف ۶ نفر به جبهه رفتند که سه نفرشان مجروح و دو نفرشان که احمد و ابوالقاسم باشند به فیض شهادت نائل می گردند.

آری عشق آن شعله است که چون برفروزد بسوزد. و در نهاد ابوالقاسم سالها بود که این لهیب شعله می کشید. از سرزمین اهورایی شلمچه،بپرسید خواهد گفت حماسه رویش سرخ جعفری را و احمد که با نثار خون مطهرش طلیعه دار آزادی خرمشهر شد. روحشان شاد


فرازی از وصیت نامه شهید ابوالقاسم جعفری:

از نماز و روزه غفلت نورزید. در نمازهای جمعه و دعاهای کمیل و توسل و ندبه شرکت مستمر داشته باشید. خدارا فراموش نکنید و او را همیشه حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانید. من این راه را خودم انتخاب کرده ام و نهایتا به مقصد خواهم رسید. شما باید صبر و استقامت پیشه کنید.

مجموع کل امتیاز : 5
تعداد آراء : 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

به بالا