اخبار

بوی عطر کربلا

بوی عطر کربلا
خدایا تو شاهد باش من تنهابرای رضای تو پا در این راه گذاشته ام و برای یاری دین اسلام که اگر غیر از این بود هیچ کس لحظه ای این سختیها را تحمل نمی کرد. خدایا آنچه را که من می خواهم بگویم شهیدان قبل از من گفته اند ولی برای اداء دین و مسئولیت است ملت شهید پرور هوشیار باشید که در این میان افرادی سودجو بر آن شده اند که از فرصت استفاده کنند و به کارهای منکر دست زنند که البته بعد از جنگ باید بحساب همگی آنها رسید..

بسم الله الرحمن الرحیم
لاَّ یَسْتَوِی الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِینَ غَیْرُ أُوْلِی الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ فَضَّلَ اللّهُ الْمُجَاهِدِینَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ عَلَی الْقَاعِدِینَ دَرَجَةً وَکُـلاًّ وَعَدَ اللّهُ الْحُسْنَی وَفَضَّلَ اللّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَی الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا.
برابر نیستند نشستگان از مومنان غیر صاحب رنج و جهاد کنندگان در راه خدا به مالهای خود و جانهای خود، زیادتی داد خدا جهاد کنندگان را بمالهاشان و خودشان بر نشستگان مرتبه و همه را وعده داد خدا به نیکی و زیادتی داد خدا جهاد کنندگان را بر نشینندگان مزد بزرگ. سوره نساء آیه ۹۵
اشهد ان لا اله الا الله، اشهد ان محمد (ص) رسول الله و اشهد ان علی ولی الله. پس از شهادت دادن به وحدانیت خداوند متعال و قادر توانا. اوست که مدبرالامور است و ذات اقدس اوست که واجب الوجود است. و اوست خدای یکتا و شریکی ندارد و پس از شهادت دادن به رسالت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و پس از شهادت دادن به جانشینی علی (ع) سکوت کرد تا دین پیامبر حفظ شود. علی که دردهای دلش را در میان نخلستانهای کوفه اظهار می کرد و پس از شهادت دادن به ائمه معصومین تا مهدی صاحب زمان. خدایا من نمی دانم که با کدامین قلم و کدامین زبان تو را سپاس گویم که به من توفیق شرکت در جبهه های حق علیه باطل را عطا کردی. بار خدایا ! حال که زمان ، زمان عملیات سرنوشت ساز نزدیک می شود و زمان آن رسیده که به عهدی که با شهیدان و امام بسته ایم وفا کنیم بر آن شدم که چند کلمه ای بعنوان وصیت بنویسم.
خدایا تو شاهد باش من تنهابرای رضای تو پا در این راه گذاشته ام و برای یاری دین اسلام که اگر غیر از این بود هیچ کس لحظه ای این سختیها را تحمل نمی کرد. خدایا آنچه را که من می خواهم بگویم شهیدان قبل از من گفته اند ولی برای اداء دین و مسئولیت است ملت شهید پرور هوشیار باشید که در این میان افرادی سودجو بر آن شده اند که از فرصت استفاده کنند و به کارهای منکر دست زنند که البته بعد از جنگ باید بحساب همگی آنها رسید. آری برادر و خواهر، زمان پاسداری از انقلاب اسلامی است پس اولین سفارش من حفظ نهال انقلاب و گوش بفرمان بودن ولی فقیه و امام عزیزمان باشید. ای امت مسلمان مبادا دشمنان با رخنه در نهادهای انقلابی از قبیل مجلس و سپاه باعث ضربه زدن به انقلاب شوند که با اینکار باعث رنجور شدن امام و خانواده معظم شهدا می شوند و اما شما ای همشهریان آنچه می گویم از خلوص قلب است. از شما می خواهم که هیچ گاه یاد شهدا، مفقودین و اسراء و خانواده های آنها را فراموش نکنید و اینطور نباشد که فقط در مراسم شهید شرکت کنید و دیگر بفکر آنان نباشید. بر شما باد شرکت در مراسم جمعه و جماعت و ادعیه مذهبی که هرچه ما داریم از همین ها و روحانیت در خط امام می باشد.

و اما شما ای قشرهای تحصیل کرده کشور و شما ای دانش آموزان ای شما که آینده مملکت اسلامی در دست شماست. مبادا لحظه ای در کارهایتان سستی کنید که در روز قیامت تک تک شهداء جلوی شما را می گیرند. برادرانم مبادا مدارس لحظه ای از خط رهبری منحرف شوند که باعث نابود شدن نسل اینده انقلاب است و مسئولین باید متوجه رفتارهای محصلین در محیط آموزش و خارج از محیط آموزش باشند.
و اما شما ای مادر مهربانم سلام گرم مرا که گویا بوی عطر کربلای حسینی را دارد پذیرا باشید مادرجان هرگز فراموشم نمی شود که چه رنجهایی درباره من کشیدی. مادرجان من نمی دانم که با کدامین زبان از زحمات شما تشکر کنم. شما که شبها تا بصبح نخوابیدید و نمی دانم که با کدامین زبان از زحمات شما تشکر کنم. شما که شبها تا بصبح نخوابیدید و برای من بیدار ماندید. مادر از تو می خواهم که فاطمه گونه در شهادت من صبور باش. مادرجان نمی گویم گریه مکن چرا که گریه بر شهید ثواب دارد ولی مادرجان می خواهم که گریه ات مانند خون من کوبنده باشد.
و در شهادت فرزند دلبندت خدای را سپاس گوی که او را در راهش هدیه کردی و شما ای پدر بزرگوارم سلام فرزندتان که مفتخر است پدری چون شما را دارا بوده. پدرجان هیچگاه فراموشم نمی شود. دورانی که با سختیهای فراوان ودر تمامی اوقات به فکر فرزندت بودی و فراموشم نمی شود که در آموختن قرآن و شرکت در کارهای مذهبی همیشه مشوق من بودی. پدرجان از شما می خواهم که در شهادت من ابراهیم وار صبور باشید. و اگر کسی دینی بر گردن من دارد اداء کنید. و اما شما ای خواهرانم شما نیز می دانید که باید به زینب (س) اقتدا کنید. چرا که زینب (س) به بهترین وجه پیام خون برادرش را به جهانیان رسانید. شما ای خواهرانم اگر از حقیر ناراحتی دیده اید امید عفو دارم باشد که در روز قیامت جبران کنم.
و اما شما ای برادرانم ای شما که همیشه در مراسم مذهبی و در مساجد با هم بودی از شما می خواهم که همچنان با شرکت در این مراسم مشت محکمی بر دهان دشمنان انقلاب بزنید و در دعاهایتان و در مسجد جای خالی مرا پر کنید. از شما می خواهم که در تمامی کارها توکل و توسل بر خداوند را فراموش نکنید. برادران عزیزم اگر در دوران زندگیم حق برادری با شما را آنگونه که شایسته بودید اداء نکردم طلب بخشش دارم. در ضمن از تمامی دوستان و همسایگان می خواهم که همیشه با شرکت در مسجد و مراسم مذهبی جای خالی مرا پر کنند و اگر ناراحتی از من دیده اند امیدوارم که مرا ببخشند و همچنین اگر قضای خدا بر این بود که جنازه ام به دست شما نرسید ناراحت نباشید زیرا اجری بالاتر داریم.
در پایان از تمامی شما مجددا طلب عفو دارم باشد که همگی مورد عفو خداوند رحمان قرار گیریم.
خدایا ستارگان رفتند و می روند تو خورشید را نگه دارد.
۱۳۶۵/۹/۳۰حسن عبداللهی

پی نوشت: شهید حسن عبدالهی درسال ۱۳۴۵ درخانواده ای متدین ومسلمان در رفسنجان پابه عرصه وجود نهاد ازلحاظ اخلاق ورفتار کم نظیر بود ایشان دراغلب راهپیماییها وتظاهرات علیه رژیم سفاک پهلوی شرکت میکرد خلوص و صفای باطنی او زبانزد خاص وعام بود او باشروع جنگ تحمیلی درجبهه حضور فعال داشت تااینکه درمورخه ۶۵/۴/۱۰ درعملیات کربلای ۴ در گردان غواص ۴۱۰ حضرت رسول (ص)در منطقه ام الرصاص مفقودالاثر شد و درتاریخ ۷۴/۲/۵پیکر مطهرش کشف و درشهرستان رفسنجان درگلزار شهدا به خاک سپرده شد
روحمان با یادش شاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 16 =

همچنین ببینید
بستن
بستن
بستن