اخبار

زندگی نامه شهید محمود زین الدینی

زندگی نامه شهید محمود زین الدینی

shahid_zeinadini_2غواص شهیدگردان۴۱۰ محمود زین الدینی در سال ۱۳۴۶در یکی ازز روستاهای توابع جیرفت چشم به جهان گشود دوران کودکی ونوجوانی را به همراه خانواده اش در روستای رود فرق جیرفت سپری کرد . زندگی در محله های فقیر نشین وعشایری طعم فقر ومحرومیت را ازهمان اغاز نوجوانی  به او چشاند .

زندگی نامه شهید محمود زین الدینی

غواص شهیدگردان۴۱۰ محمود زین الدینی در سال ۱۳۴۶در یکی ازز روستاهای توابع جیرفت چشم به جهان گشود دوران کودکی ونوجوانی را به همراه خانواده اش در روستای رود فرق جیرفت سپری کرد . زندگی در محله های فقیر نشین وعشایری طعم فقر ومحرومیت را ازهمان اغاز نوجوانی به او چشاند .

محمود تحصیلات ابتدایی خود را در همان روستا گذراند وبعلت استعداد فوق العاده ای که داشت همواره از دانش اموزان موفق محسوب می شد.

وی از همان ابتدا علاقه بسیاری به مطالعه وتفکر وتحقیق داشت واز این رو تا قبل از پایان دوره راهنمایی با کتب مذهبی بسیار اشنا گردیده بود.

اهل خانه از محمود بعنوان الگو وسرمشق وچهره ای محبوب و مورد احترام در میان تمام اقوام وآشنایان یاد می کنند.

چرا که در برخوردهایش بسیار متواضع وفروتن بود واز همان ابتدا علاقه زیادی به طبقه محروم ومستضعف داشت ودارای بعد عرفانی قوی بود بطوری که شبها غالبا تا پاسی از شب گذشته به عبادت وراز ونیاز با پروردگار خویش مشغول بود. در روزها وشبهای تاسوعا وعاشورا در دسته های سنه زنی ودر مجالس عزاداری شرکت می کرد .

وبسیاری از روزها روزه دار بود ایشان دوران راهنمایی ودبیرستان را در عنبر اباد جیرفت به تحصیل مشغول بود واز همان اوایل ورود به مدرسه با دیگر دوستانش که جمعی از انها شهید شده اند به فعالیتهای سیاسی مشغول بود ودر سال ۱۳۶۰ به عضویت بسیج در امد.درس ومشق را رها نمود وبه ندای هل من ناصر امام حسین لبیک گفت وراهی جبهه ها گردئید بعد از یکسال حضور مداوم در جبهه به عضویت سپاه در امد سپس به عضویت گردان غواص در امد . شهید بزرگوار در عملیات کربلای ۲ با ترکش خمپاره مجروح گردید ومدتی را در بیمارستان سپری کرد ولی پس از بهبودی بار دیگر عازم جبهه شد. در سال ۶۵ در عملیات کربلای ۴ در جزیره‌ی ام الرضا شهید و مفقودالاثر شد.

پس از ده سال پیکر بی‌جانش را پیدا نموده و دست‌های پر مهر مردم شهید پرور شهرمان با احترام خاص تشییع و در جایگاه ابدیش در گلزار شهدا دفن شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 13 =

همچنین ببینید
بستن
بستن
بستن