اخبار

قربانی راه خدا

قربانی راه خدا

در سال ۱۳۴۵ و در اردیبهشت ماه کودکی به نام علی نظری درعلم آباد رفسنجان پا به عرصه وجود گذاشت . وی تحصیلات ابتدایی را دررفسنجان گذراند و در مقطع سوم راهنمایی ترک تحصیل نمود و در رشته عکاسی مشغول به کار شد. ایشان علاقة زیادی به مراسم  مذهبی و اهل بیت نشان می داد.

قربانی راه خدا

در سال ۱۳۴۵ و در اردیبهشت ماه کودکی به نام علی نظری درعلم آباد رفسنجان پا به عرصه وجود گذاشت . وی تحصیلات ابتدایی را دررفسنجان گذراند و در مقطع سوم راهنمایی ترک تحصیل نمود و در رشته عکاسی مشغول به کار شد. ایشان علاقة زیادی به مراسم  مذهبی و اهل بیت نشان می داد. در دوران جنگ تحمیلی به جبهه  اعزام شد و در تاریخ ۶۵/۱۰/۴ در عملیات کربلای چهار دعوت لقاءالله را اجابت گفت و به آرزوی خود رسید. پیکر این شهید از منطقة خرمشهر که شهید شده بود در روستای لاهیجان رفسنجان به خاک سپرده شد.

دست نوشته ها

بسم الله الرحمن الرحیم

به یاد خداوند مهربان و به یاد شهیدان گلگون کفن صحرای کربلا و به یاد شهیدان گلگون کفن صحرای خوزستان ایران خدایا مرا چنان کن که درطول زندگیم انسانی شایسته و مومن باشم تا بتوانم در راه تو گام بردارم و برای بنده های مومن تو خدمت کنم . خدایا چنان کن راه مردانگی و درستی را به من بیاموزی چون تو بهترین آموزنده هستی.خدایا چنان کن که راه درست کاری را پیشه کنم و بتوانم درست کار باشم تا در روز قیامت در پیشگاه امام و شهیدان روسیاه نباشم.خدایا، دروغ  و ریا را از من دور کن که دورغگویان را دوست نداری و در زندگی یاریشان نمی کنی و آنها را دشمن خود می شماری خدایا: نیرویی به من بده تا در برابر دشمنانت چنان باشم که حق شهیدان که بر گردنم هست بتوانم ادا کنم خدایا: نیرویی به من عطا کن که در برابر دوست تو خاضع و خاشع باشم.خدایا : نیرویی به من عطا کن که بتوانم شکرگذارت باشم و بتوانم که نعمت هایی که به من عطا کردی شکر کنم.خدایا: نیرویی به من بده که بتوانم اطاعت کنم و احکامت را که توسط پیامبران فرستادی به جا آورم و بتوانم یکی از نمازگزاران درگاهت باشم.

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و من رستگار

والسلام

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر مهدی که روز ظهور می کند و جهان را پر از عدل و داد می کند و سلام بر خمینی بت شکن که چنان درسی به ملت ایران داد و سلام بر شهیدان گلگون کفن کربلا و کربلای ایران که با خون خود درخت اسلام را آبیاری کردند و می کنند.  امید است تمام ملتهای جهان بر علیه ستمکاران قیام کنند و ریشه ستم را از روی زمین محو کنند تا زمینه برای ظهور آقا امام زمان (عج) آماده باشد.چگونه بنویسم وقتی دستم یارای نوشتن ندارد. ولی چه کنم که نمی توانم بنویسم. ای ملت ایران راه این عزیزان گلگون کفن را ادامه دهید و گرنه در برابر این شهیدان در روز قیامت شرمنده خواهید بود. این شهیدان بودند که توانستند از همه پیشی بگیرند و زودتر از همه به پیش آقایشان بروند و ما چه کنیم که هرگز این شهادت نصیب ما نمی شود و ما باید حداقل همیشه خاطره آنها را زنده نگه داریم.غیبت مسلمین نکنید و در جستجوی عیوب آنان نباشید.  رسول اکرم (ص)

از تنبلی و کم حوصلگی دوری کن زیرا این دو حالت سرآغاز هر بدی است.  رسول اکرم (ص)

وصیت نامه

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا و بل احیاء الذین ربهم یرزقونآنانکه در راه خدا کشته شده اند نپندارید که مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدای خود روزی می خورند.سلام بر امام  و امت شهیدپرور ایران که با خون خود کشور ایران را گلگون کرده است. ای امت دلیر ایران از امام خود پیروی کنید که او تنها راه نجات مستضعفین را می داند.سلام بر امت مسلمان ایران که این چینن فرزندانی پرورش می دهند . سلام بر مادرانی که در دامن پاک خود فرزندانی مانند علی اکبر پرورش می دهند و سلام بر پدرانی که چنین فرزندانی را تربیت می کنند . سلام  بر معلمانی که چینن شاگردانی تعلیم می دهند.

پدر عزیزیم سلام بر تو که چینن فرزندی داشتی که در برابر خدای خود قربانی کردی.

پدر عزیزم هرچه کردی گریه و زاری نکنی که اجرت در برابر امام زمان (ع) کم خواهد شد. پدرجان اگر من شهید شدم کاری نکنی که ضدانقلاب خشنود شود.

سلام بر تو ای مادر عزیزم از تو هم مانند پدرم می خواهم که بعد از شهادتم سخنرانی کنی تا این ضد انقلاب بدانند هنوز مردم ایران پشتیبان امام خود هستند.

برادر عزیزم از تو می خواهم که گریه و زاری نکنی و فقط پیرو امام و ادامه دهنده راه شهیدان باشی.

والسلام

– علی نظری

پی نوشت : شهید علی نظری غواص گردان ۴۱۰ در عملیات کربلای چهار به درجه رفیع شهادت رسید

روحش شاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 12 =

همچنین ببینید
بستن
بستن
بستن