اخبارپنجره سایت

لحظه های نبرد

لحظه های نبرد

در شب عملیات والفجر ۸ توفیق حضور در گردان۴۱۰ غواص  لشگر ثارالله را داشتم . ماموریت ما عبور از اروند و شکستن خط اول دشمن در ساحل اروند بود تا گردانهای دیگر بتوانند با قایق عرض اروند را طی  نمایند و خطوط دیگر دشمن را تصرف نمایند .در خصوص عبور از اروند در آن شب اتفاقات خاصی رخ داد که

در شب عملیات والفجر ۸ توفیق حضور در گردان۴۱۰ غواص  لشگر ثارالله را داشتم . ماموریت ما عبور از اروند و شکستن خط اول دشمن در ساحل اروند بود تا گردانهای دیگر بتوانند با قایق عرض اروند را طی  نمایند و خطوط دیگر دشمن را تصرف نمایند .در خصوص عبور از اروند در آن شب اتفاقات خاصی رخ داد که به همه رزمندگان ثابت شد که دفاع ما درمقابل دشمن جز با کمک خداوند وعنایات خاص معصومین علیهم السلام امکان پذیر نیست .خاطره من در خصوص امدادهای غیبی خداوند در هنگام عبور از موانع دشمن در ساحل اروند رود است که شامل سیم های خاردار توپی شکل در چند ردیف و موانع خورشیدی که از میلگرد درست شده بود و در لابلای آنها سیم خارداروجود داشت و در ۵ ردیف  ایجاد شده بود . در شب عملیات بعد از اینکه به لطف خداوند و کمک اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام )غواصان عرض بیش از هزار متری اروند را طی نمودند و به ساحل دشمن رسیدند سنگرهای دشمن را منهدم نمایند .

به محض حرکت در موانع دشمن از برخورد اسلحه و مهماتی که همراه ما بود سر و صدای زیادی ایجاد شد به طوری که در سکوت و تاریکی شب کاملا ان سر و صداها به گوش می رسید و به نوعی همه ما را نگران این موضوع کرد که احتمال دارد دشمن بفهمد و عملیات لو برود . البته نم نم باران می بارید ولی چند لحظه بعد شاهد شدت باران بودیم به نحوی که با برخورد دانه های درشت باران به ساحل دشمن ونی ها و حتی موانع دشمن تا حدودی سروصدای برخورد اسلحه غواصان با موانع را پوشش می داد و این در حالی بود که نگهبانان عراق هم که در بیرون سنگرها در حال قدم زدن بودند به داخل سنگرها پناه بردند وما با خیال آسوده تری توانستیم موانع راپشت سربگذاریم واین چیزی نبود جز کمک های غیبی خداوندبه مصداق آیۀ :

”   إنْ تـَنـْصُرُوا أللهَ یَنـْصُرْ کُمْ وَ یُـثـَبّـِتْ أقـْدَامَکـُم ْ  ”

راوی : علی طالبی نژاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =

همچنین ببینید
بستن
بستن
بستن