اخبار

پشتیبان ولایت فقیه باشید

پشتیبان ولایت فقیه باشید

شهید علیرضا رحمانى در آبان ماه سال ۱۳۴۵ در خانواده‏اى مذهبى و متوسط در تهران دیده به دنیا گشود. تا سن ده سالگى در تهران بود و در سال ۵۵ به همراه خانواده به شهر رفسنجان رفت. در زمان انقلاب در تظاهرات شرکت فعال داشت در مدرسه نیز علیه طاغوت فعالیت می ‏کرد. بعد از پیروزى انقلاب اسلامى و تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینى (ره)، او از نیروهاى فعّال بسیج شد


پشتیبان ولایت فقیه باشید

شهید علیرضا رحمانى در آبان ماه سال ۱۳۴۵ در خانواده‏اى مذهبى و متوسط در تهران دیده به دنیا گشود. تا سن ده سالگى در تهران بود و در سال ۵۵ به همراه خانواده به شهر رفسنجان رفت. در زمان انقلاب در تظاهرات شرکت فعال داشت در مدرسه نیز علیه طاغوت فعالیت می ‏کرد. بعد از پیروزى انقلاب اسلامى و تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینى (ره)، او از نیروهاى فعّال بسیج شد و اکثر اوقات فراغت خود را در بسیج (که در آن زمان در باغ هرندى بود) مى‏گذراند ویا به آموزش اسلحه در مدارس مشغول بود. ایشان عضو مرکزى انجمن اسلامى دانش آموزى دبیرستان شهید انصارى نیز بودند و ابتکارات و اقدامات زیادى از ایشان به یادگار مانده است. از آن جمله تصاویر حضرت امام، شهید رجائى و باهنر در دبیرستان شریعتى و تصویر امام(ره)، شهید رجائى و باهنر و شهید مطهرى در دبیرستان شهید انصارى را می ‏توان نام برد و همچنین تشکیل گروه تئاتر در دبیرستان، برگزارى مسابقه علمى و فرهنگى در دبیرستان و…

در تمام امور، فردى صادق و واقعیتگرا بود و از شعار بدون عمل همیشه دورى می ‏گزید و پیروى از ولایت را بر خود واجب و مخالفت با آن را گناهى نابخشودنى می ‏دانست.

او در سال ۶۳ با گرفتن دیپلم در دانشگاه فردوسى مشهد در رشته شیمى پذیرفته شد. با شروع جنگ تحمیلى به جبهه‏ هاى جنگ شتافت و به فرمان امام خود لبیک گفت. شهید رحمانى حدود ۲۰ ماه در جبهه ‏هاى حق علیه باطل به صورت داوطلب بسیجى حضور یافت و در عملیاتهاى رمضان، والفجر ۱ و ۴ منطقه فاو و کربلاى ۴ شرکت داشت. در عملیات والفجر ۱ مجروح شد . سرانجام ایشان در دى ماه سال ۶۵ در «عملیات کربلاى ۴» در’گردان ۴۱۰ غواص حضرت رسول (ص) منطقه ام الرصاص به درجه رفیع شهادت رسید . ایشان در طول جنگ مسؤولیتهاى متعددى داشت. از آن جمله مسؤولیت مخابرات گردان ۴۱۰ غواص لشکر ۴۱ ثارالله را در عملیات کربلاى ۴ می ‏توان نام برد.

قسمتی از وصیت نامه :

پشتیبان ولایت فقیه باشید و از تفرقه، خودیت ها، منیت ها، شخصیتها که فلانی هست یا نیست، فلانی چکار کرد یا نکرد نباشید که واقعا باعث ضلالت می شود چرا که هر چیزی ، هر موجودی در این دنیا یک عامل ضایع کننده ای دارد و عامل ضایع کننده انقلاب همین نفاق ها و خودیت ها و منیت ها و شخصیت گراییهاست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 14 =

همچنین ببینید
بستن
بستن
بستن