اخبار

پشتیبان ولایت فقیه باشید

پشتیبان ولایت فقیه باشید

غواص شهيد عليرضا رحمانى در آبان ماه سال ۱۳۴۵ در خانواده‏اى مذهبى و متوسط در تهران ديده به دنيا گشود. تا سن ده سالگى در تهران بود و در سال ۵۵ به همراه خانواده به شهر رفسنجان رفت.  در زمان انقلاب در تظاهرات شركت فعال داشت در مدرسه نيز عليه طاغوت فعاليت می ‏كرد. بعد از پيروزى انقلاب اسلامى و تشكيل بسيج مستضعفين به فرمان حضرت امام خمينى (ره)، او از نيروهاى فعّال بسيج شد و اكثر اوقات فراغت خود را در بسيج (كه در آن زمان در باغ هرندى بود) مى‏گذراند ويا به آموزش اسلحه در مدارس مشغول بود…

پشتیبان ولایت فقیه باشید

شهيد عليرضا رحمانى در آبان ماه سال ۱۳۴۵ در خانواده‏اى مذهبى و متوسط در تهران ديده به دنيا گشود. تا سن ده سالگى در تهران بود و در سال ۵۵ به همراه خانواده به شهر رفسنجان رفت.  در زمان انقلاب در تظاهرات شركت فعال داشت در مدرسه نيز عليه طاغوت فعاليت می ‏كرد. بعد از پيروزى انقلاب اسلامى و تشكيل بسيج مستضعفين به فرمان حضرت امام خمينى (ره)، او از نيروهاى فعّال بسيج شد و اكثر اوقات فراغت خود را در بسيج (كه در آن زمان در باغ هرندى بود) مى‏گذراند ويا به آموزش اسلحه در مدارس مشغول بود. ايشان عضو مركزى انجمن اسلامى دانش آموزى دبيرستان شهيد انصارى نيز بودند و ابتكارات و اقدامات زيادى از ايشان به يادگار مانده است. از آن جمله تصاوير حضرت امام، شهيد رجائى و باهنر در دبيرستان شريعتى و تصوير امام(ره)، شهيد رجائى و باهنر و شهيد مطهرى در دبيرستان شهيد انصارى را می ‏توان نام برد و همچنين تشكيل گروه تئاتر در دبيرستان، برگزارى مسابقه علمى و فرهنگى در دبيرستان و…

در تمام امور، فردى صادق و واقعيتگرا بود و از شعار بدون عمل هميشه دورى می ‏گزيد و پيروى از ولايت را بر خود واجب و مخالفت با آن را گناهى نابخشودنى می ‏دانست.

او در سال ۶۳ با گرفتن ديپلم در دانشگاه فردوسى مشهد در رشته شيمى پذيرفته شد. با شروع جنگ تحميلى به جبهه‏ هاى جنگ شتافت و به فرمان امام خود لبيك گفت. شهيد رحمانى حدود ۲۰ ماه در جبهه ‏هاى حق عليه باطل به صورت داوطلب بسيجى حضور يافت و در عملياتهاى رمضان، والفجر ۱ و ۴  ودر منطقه فاو و كربلاى ۴ شركت داشت. در عمليات والفجر ۱ مجروح شد . سرانجام ایشان در دى ماه سال ۶۵ در «عمليات كربلاى ۴» در منطقه ام الرصاص مفقود شد. ايشان در طول جنگ مسؤوليتهاى متعددى داشت. از آن جمله مسؤوليت مخابرات گردان ۴۱۰ غواص لشكر ۴۱ ثارالله را در عمليات كربلاى ۴ می ‏توان نام برد.

▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫

وصیت نامه :

پشتیبان ولایت فقیه باشید و از تفرقه،  خودیت ها، منیت ها، شخصیتها که فلانی هست یا نیست، فلانی چکار کرد یا نکرد نباشید که واقعا باعث ضلالت می شود چرا که هر چیزی ، هر موجودی در این دنیا یک عامل ضایع کننده ای دارد و عامل ضایع کننده انقلاب همین نفاق ها و خودیت ها و منیت ها و شخصیت گرائیهاست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

همچنین ببینید
بستن
بستن
بستن